Na počátku byl malý, zavalitý a nevzhledný koník, určený pro těžkou práci tyrolských Alpách. Díky tomu se zrodilo plemeno, kterému byla dána do vínku skromnost, pracovitost, vytrvalost a jistota pohybu.
Chovná stáj Pod Dědinou horou - Hradiště u Blatné
Aktuality

PRODÁME HŘEBEČKA Alvina

Prodáme hřebečka haflinga s PP narozen 10.5.2015, matka Šárka po Nurmi, otec Ajax-G po Andrit II. Zvyklý na veškeré ošetřování, pravidelná korektura kopyt, očkován. Je ustájen na noc v boxe přes den venku. Je čipován. V současné době s ním pracujeme na ruce, je velmi citlivý. Do budoucna bude všestranně využitelný pro sport i rekreaci, zřejmě s temperamentní vnímavou povahou a vyšším vzrůstem do 150 cm v kohoutku.

Jeho sportovně založená sestra Sany po Madit dosáhla v parkuru nejvyššího stupě obtížnosti  ST**.

Jeho bratr je plemeník Amaranth, zařazen do plemenné knihy v roce 2014 s ohodnocením 7,6 bodu.

Cena 20 000.

Fotografie najdete v Našich koních - Alvin. Fotografie Sany a Amarantha najdete v Našich prodaných koních.

Mišel - 25. 07. 2016
KURZ S BÁROU BOŘÁNKOVOU 3.4.2016

Alča s Alisou se jeli do nedalekého Mačkova zúčastnit kurzu s Bárou. Kurz byl perfektní a holky si z něj odnesly cené rady a trochu jiný styl práce, než na který jsme byli doposud zvyklí, ale pokud chceme svým koním rozumět a jezdit za pomoci nejjemnějších pomůcek, byl tento kurz ideální.

 

Všechny fotky naleznete

na http://miselluiz.rajce.idnes.cz/kurz_s_Barou_Borankovou_3.4.2016_Mackov/

Mišel - 03. 04. 2016
SOUSTŘEDĚNÍ S PANEM FIALOU 5.3.2016

Po zimně je třeba začít pracovat, tak jsme vyrazili do nedalekého areálu ZOFI Kadov kde jsme se zapotili s panem Fialou. I Alca, která jela jako zodpovědný dozor byla zapojena do práce. Nikče s Ladynkou a Monče s Any se některé věci dařily, jiné se dařily méně, ale od toho se na takováto soustředění jezdí, aby bylo co vylepšovat do příště.

Mišel - 05. 03. 2016
NÁVŠTĚVA NA MORAVĚ 6.12.2015

Spojili jsme příjemné s užitečným a dojeli se podívat jak se má Amaranth. Byla to velmi příjemná návštěva, z Amaranta je dospělý fešák s pohodlnými chody a přátelskou povahou.

Mišel - 01. 01. 2016
HUBERTOVA JÍZDA HRADIŠTĚ 17.10.2014

Podzim - čas honů, spadaného listí a svátku patrona myslivců - HUBERTA. Letošní Hubertovy jízdy se zúčastnilo jedenáct jezdců - od dětí až po dospěláky z Hradiště, Tchořovic a Blatné. Po přivítání u místní klubovny následovala pohodová vyjížďka do okolí. Občas se ,,LIŠKA,, utrhla a hnala jezdce ve cvalu přes celou louku, nebo koně šplhali jako kamzíci po stráni. Koně i jezdci se však drželi statečně, nedošlo k žádnému úrazu ani pádu. Po návratu z vyjížďky čekal na účastníky závod ,,O KRÁLE HONU,,. Králem se stala vedoucí hostujících jezdců z jezdecké školy Tchořovice paní Monika.

Po přestávce na občerstvení následovala jízda zručnosti. Jezdci si vyzkoušeli, jak si rozumí se svým koněm při zdolávání překážek. Vše bedlivě sledovala porota z řad diváků. O první místa se střídavě podělily děti i dospělí, medaile si ale zasloužili všichni. Po společném rozloučení a přáním šťastné cesty se účastníci Hubertovy jízdy rozjeli do svých domovů. Večer se pokračovalo v místní klubovně u dobrého piva a za doprovodu country kapely TAMTY. Zpívalo se a hrálo až do rána.

Závěrem chceme poděkovat všem zúčastněným za bezpečnou jízdu a sportovní chování, dále všem lidičkám, kteří se podíleli na zdárném průběhu celé akce a zvláštní poděkování patří členům country kapely TAMTY, kteří se postarali o večerní super zábavu.

Všechny fotografie naleznete na http://miselluiz.rajce.idnes.cz/Hubertova_jizda_Hradiste_17.10.2015/

Mišel - 01. 11. 2015
HOBBY ZÁVODY HOSLOVICE 2.7.2015

Další z letošních závodů, na kterých jsme mohli prověřit naše schopnosti. Tentokrát jsme sebou vzali i Monču s Anny Jane. Hobby závody byly rozděleny do kategorie D, E a F, přičemž obtížnost a pravida pro D byla shodná s kategorií D ve WRC závodech.

Alisa opět ukázala, že jakmile jede někam se svojí kámoškou, zajímá se spíše o to kam jí zmizela, než o danou disciplínu, proto nám její nepozornost vyysloužila 3. místo ve Western Horsemanshipu D a 2. místo v Trailu D.

Monča s Any si svoji premiéru odjeli velmi zdárně a myslím,že mohou mít ze svého výkonu radost. Umístili se na 3. místě ve Western Horsemanshipu F a na 6. místě ve Western Horsemanshipu E. Trail odjeli na 3. místě v kategorii F a na 5. místě v kategorii E.

Byla to pro nás cená zkušennost a motivace pro další práci. 

Mišel - 04. 07. 2015
ZÁVODY WRC HOSLOVICE 27.6.2015

Náš trénink a snažení směřovali k přípravě na první oficiální závody a složení licence jezdce. S prvními závody samozřejmně přišla i velká nervozita, která trochu opadla s vědomím, že bude startovat málo koní.

Praktickou část pro složení licence jsme s Alisou zvládli dobře a teoretickou část jsem zvládla také na jedničku jelikož ze 40ti otázek jsem měla jen 3 chyby, což je pro složení zkoušky dostačující.

Dále nás čekalo odjetí Trailu a Western Horsemanshipu kategorie D. V obou disciplínách jsme se umístili na 1. místě. Byl to pro nás velký úspěch, ale ve větší konkurenci koní by jsme měli ještě hodně co zlepšovat.

Mišel - 29. 06. 2015

10.5.2015 se nám narodilo očekávané hříbátko, přáli jsme si klisničku, ale narodil se zdravý hřebeček. Naše mladé ošetřovatelky mu vybrali jméno Alvin.

Jak Alvin roste najdete v Našich koních.

Mišel - 10. 05. 2015
KURZ S TOMÁŠEM MARTÍNKEM

Přes zimu u nás koníci pauzu nemají a proto jsme se jeli opět vzdělávat na kurzy s výborným trenérem, který nám již mnohokrát poradil a posunul nás v tréninku dále. 23.11.2014 se zůčastnila Míša s Alisou a 4.4.2015 se přidali i Monča s Anny Jane, které jsou na začátku a potřebují poradit od zkušenějšího jezdce. V profesionálním prostředí Štěnovického Borku se nám líbilo a doufáme, že takových kurzů bude ještě více. 

 

Více fotek naleznete na

http://miselluiz.rajce.idnes.cz/Martinek_Stenovicky_borek_23.11.2014/

http://miselluiz.rajce.idnes.cz/Martinek_Stenovicky_Borek_4.4.2015/

Mišel - 06. 04. 2015

22.3.2015 jsem se zůčastnili Hobby závodů v jezdeckém areálu ZOFI Kadov, abychom zjistili naši jezdeckou připravenost a reakci koní na cizí prostředí a překážky. Alisa po vstupu do haly zjistila, že nemá svojí kamarádku a více jí zajímalo kde jí najde, než že má přejít pár kavalet v danném směru, takže s Míšou skončila na 5 místě. Any Jane s Mončou si svoji premiéru odešli na ruce na krásném druhém místě. 

Mišel - 24. 03. 2015
  1 / 9